سلام به همه.امشب ما میخواهیم درباره یکی از قدرتمندترین هیروهای دوتا صحبت کنیم,Venomancer.

این هیرو بسیار قدرتمند در لاین و پوش و تیم فایت ها است.یکی از ابیلیتی های خوب این هیرو گذاشتن وارد(لول3) است.این هیرو با گذاشتن وارد به دور خود به دشمن اجازه نمیدهد که گنک شود.

فهرست مطالب

نقش در بازی

ونومنسر یک هیرو همه کاره در بازی است.و میتواند در همه پست ها بازی کند.او میتواند یه عنوان یک کری یا میدر ایفای نقش کند.و یا شما میتوانید از ان یه عنوان ساپورت یا رومر استفاده کنید.به هرحال بیشترین نقشی که از این هیرو  استفاده میشود آفلینر است.این هیرو به عنوان یک افلینر میتواند هیرو کری دشمن را نابود کند و به او تا زمان میانی بازی اجازه فارم ندهد و کنترل مپ را از چنگ حریف در بیاورد.

نقش اصلی ونومنسر کنترل مپ و پوش به لاین ها و خریدن وقت برای هم تیمی های خود برای فارم بهتر است.و حتی میتواند با اولتیمیت قدرتمند خود نتیجه فایت را عوض کند.

قابلیت ها(ابیلیتی)

  • Venomous Gale:این لول یک سم بسیار قوی است که دمیج خوب و اسلوی باور نکردنی به دشمن اعمال میکند.این لول یک لول هدفی است(point target)به این معنی است که شما میتوانید سم را در چندین هدف استفاده کنید.از این توانایی برای شروع فایت و اذیت کردن دشمنان استفاده کنید.فقط این نکته را در ذهن خود داشته باشید که دشمن میتواند هم تیمی خود را دینای کند.
  • Poison Sting:این لول که به صورت پسیو است یکی از آزار دهنده ترین لول های بازی است.این لول باعث اسلو کردن حریف،دمیج پرسکند که به منزله کاهش اچ پی ریجن دشمن میشود.از این لول برای دور کردن دشمن از لاین استفاده کنید.وارد های ونو هم این دیباف را به دشمن نیز اعمال میکند.به هرحال نرخ کاهش اچ پی ریجن در اخرین لول 30% است یعنی دشمن پس از اعمال این لول 60% اچ پی ریجن خود را دارد.
  • Plague Ward:این لول به ونو کمک میکند تا بتواند فارم،پوش،و دفاع از تاور های خود بمند.این وارد ها مپ را در محدوده خود روشن میکند که به ونو کمک میکند تا بتواند دشمنان را پیدا و مناطق خطرناک را تحت کنترل خود در بیاورد.
  • Poison Nova:این یک لول فوق العاده برای جهت دادن به درگیری تیمی است.این لول به دشمن مجیکال دمیج بالا در منطقه بسیار وسیع وارد میکند.نوا نمیتواند حریف را بکشد پس شما باید در کنار آن از لول 1 خود استفاده کنید.

نحوه لول گیری بستگی به خودتان و یا شرایط بازی دارد.

آیتم ها:

با پایین آمدن قیمت آیتم Headdress این آیتم میتواند بسیار خوب و کار آمد برای هیرو های ساپورت و آفلین و رومر باشد.با گرفتن این آیتم شما میتوانید تسلط بر تیم حریف را در لاین تضمین کنید.برای شروع بازی شما باید Headdress, Iron Branch, Faerie Fire و تانگو خریداری کنید.

در اوایل بازی:هدف شما در اوایل بازی خریداری Boots of Speed, Magic Wand است و سریعا بعد از آن Urn of Shadows که پیش نیاز Spirit Vessel است را خریداری کنید.Spirit Vessel به شما کمک میکند تا کیل های بسیار آسانی دریافت کنید.جایگزین شایسته این آیتم Necronomicon است.این آیتم به شما در فارم و پوش کمک میکند.

در اواست بازی:شما باید برای خود Force Staff و Veil of Discord خرداری کنید.اگر بازی خوب پیش رفت Veil of Discord و اگر بد پیش رفت Force Staff پیشنهاد خوبی میتواند باشد.هدف از خرید این آیتم ها افزایش حرکت سریع شما و بالا بردن دمیج در تیم فایت ها است.

در اواخر بازی:Aghanim’s Scepter, Boots of Travel و Scythe of Vyse بهترین آیتم هایی هستند که شما میتوانید خریداری کنید.آیتم Heaven’s Halberd هم میتواند انتخاب خوبی باشد.

 نحوه بازی:

ونو نیز مانند بقیه افلینر ها با افزایش لول بسیار قدرتمند می شود.ونو بسیار قدرتمند است اما شما باید یاد بگیرید که ابتدا به شرایط مورد نیاز برسید،که به شما امکان می دهد بر خط خود مسلط شوید.

با آمدن در لاین باید در جایگیری بسیار مراقب باشید.شما باید در لول 1 خود Poison Sting را دریافت کنید.اگر خوب بتوانید کار کنید کری دشمن را مجبور به عقب نشینی میکنید.بزرگترین هدف شما در ابتدای بازی رسیدن به سطح 2 با خیال راحت است.وقتی به لول 2 رسیدید شما میتوانید با Gale به دشمن حمله کنید.حتما زمانی که میتوانید به حریف اتک دهید تا Poison Sting را بر حریف خود اعمال کنید.این امر نه تنها باعث آزار و اذیت آنها می شود بلکه باعث عقب نشینی و استفاده از آیتم های ترمیمی انها نیز میشود.

متحدین و دشمن ها در بازی.

ونو تقریبا دشمن تمامی هیرو های میلی است به استثنائات بسیار کمی.در زمینه بهترین متحدین ونو میتوان Spirit Breaker, Earthshaker and Earth Spirit. را معرفی کرد.

بهترین دشمن های ونو هیرو هایی با قدرت جا به جایی بالا و یا هیرو های ایلوژن دار هستند.Weaver, Storm Spirit, Queen of Pain, Phantom Lancer or Lycan میتواند بسیار قدرتمند علیه ونو باشد